Pahor u Beogradu nagovarao Tadića

Izvor: Vesti-online.com, 18.Mar.2010, 18:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pahor u Beogradu nagovarao Tadića

Premijer Slovenije Borut Pahor boravio je u sredu uveče u Beogradu, gde je sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem razgovarao o regionalnom skupu na Brdu kod Kranja, planiranom za 20. mart, potvrđeno je u kabinetu predsednika Srbije.

Slovenačka agencija STA prethodno je prenela pisanje dnevnika „Delo“ da je Pahor boravio u Beogradu da bi, uz pomoć evropskog komesara Štefana Filea, ubedio Tadića da prisustvuje skupu na Brdu kod Kranja.

Tadić je proteklih dana >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << u više navrata poručio da će Srbija učestvovati na regionalnoj konferenciji na Brdu kod Kranja, ako predstavnici Albanaca sa Kosova i Metohije na tom skupu budu učestvovali u skladu sa principima Ujedinjenih nacija.

Prema stavu Tadića, Srbija želi učešće predstavnika kosovskih Albanaca i institucija na regionalnim forumima, ali to učešće mora biti organizovano na način koji ne dovodi u pitanje teritorijalni integritet države Srbije.

Nije želja i namera Srbije da blokira transport i komunikaciju, rekao je Tadić u nedelju u Novom Sadu, ali "niti na implicitan, niti na eksplicitan način neće priznati nezavisnost Kosova, bilo svojim odlukama, bilo učešćima na regionalnim formumima i susretima".

Ukoliko na Brdu kod Kranja budu ispoštovani ovi principi, rekao je Tadić u Novom Sadu, naravno da će Srbija učestovati i mi želimo da ti principi budu ispoštovani.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.