PUSTI SNOVI ALBANSKI!

Izvor: Kurir, 28.Apr.2008, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PUSTI SNOVI ALBANSKI!

Zvaničnici jednostrano proglašene države Kosovo najavili samostalno učešće na Evroviziji 2009. godine

Uskoro se bliži Evrosong, jedna od najspektakularnijih muzičkih manifestacija u Evropi, na kojoj će naša zemlja prvi put u istoriji biti njen domaćin. Međutim, kad je reč o jednostrano proglašenoj državi Kosovo, nedavno se čulo da je njena nacionalna televizija zainteresovana da se priključi evrovizijskoj porodici, i to kao zemlja koja će na takmičenju imati svoje >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << predstavnike.

Naime, navodno će kosovska radio-televizija poslati prijavu za priključenje Evropskom udruženju javnih emitera Evropske radiodifuzne unije (EBU) kako bi naredne godine imali mogućnost da se takmiče na ovom čuvenom festivalu. Ako uzmemo u obzir činjenicu da većina zemalja učesnica Evrosonga nije priznala Kosovo kao nezavisnu državu, postavlja se pitanje da li će Albancima biti dozvoljeno da na takav način budu reprezenti svoje jednostrano proglašene zemlje. Tim povodom stupili smo u kontakt sa izvršnim supervizorom Pesme Evrovizije Svanteom Stokselijusom, koji za Kurir kaže:

- Učestvovanje na evrovizijskom muzičkom takmičenju otvoreno je za sve aktivne članove Evropske radiodifuzne unije. Pitanje da li će Kosovo biti deo Evrovizije nije u ovom trenutku od naročitog značaja, iz prostog razloga jer ono nije članica EBU - razjasnio nam je nedoumicu Stokselijus.

Kad je reč o učesnicima Evrosonga iz Albanije, zanimljivo je da će, pored Hrvata i Izraelaca, na ovogodišnjem takmičenju zbog bezbednosnog rizika i njima biti dodeljeno dodatno obezbeđenje, kako bi se izbegli eventualni ekscesi.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.