PSG: Ugrožena ljudska prava svih

Izvor: RTS, 10.Dec.2017, 18:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PSG: Ugrožena ljudska prava svih

Povodom Dana ljudskih prava Pokret slobodnih građana organizovao je akciju u centru Beograda, a predsednik Saša Janković rekao je da je politika ta koja stvara situaciju u kojoj se ta prava svakodnevno krše, a građani uvode u nesigurnost.
Cela Srbija postala je ranjiva grupa, rekao je Janković novinarima ispred štanda PSG u Knez Mihailovoj ulici.
Želimo da živimo u zemlji prava i slobode, kazao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je Janković i dodao da bez promene poltike koja se vodi nećemo živeti "kao sav normalan svet".
On je rekao da je "PSG i počeo svoje bivstvovanje u političkom životu Srbije zalažući se za poštovanje elementarnih stvari, ljudskih prava, jednakosti, nediskriminacije...".
Kako je rekao, u Srbiji je politika ta koja nameće situaciju da se ta prava svakodnevno krše.
Na pitanje novinara da li je tačno da PSG nije imao formiranu listu pa zato ne izlazi na lokalne izbore u Mionici, Kostolcu... kratko odgovorio: "Nije".
PSG i Narodna stranka Vuka Jeremića u odvojenim saopštenjima pre nekolikko dana najavile su da će bojkotovati izbore u opštinama Mionica, Kostolac, Preševo, Negotin i Pećinci, jer, kako su naveli, izbori nisu potrebni, a i uslovi nisu fer.

Nastavak na RTS...






Povezane vesti

Koraks: Ispratio sam Miloševića, Koštunicu, Tadića...

Izvor: B92, 10.Dec.2017

Karikaturisti Predragu Koraksiću Koraksu je u Novom Sadu uručeno priznanje "Dobar primer Novog optimizma", koje dodeljuje Pokret Novi optimizam...Koraksić je na svečanosti u Medija centru Vojvodine rekao da je čitav život radio "onako kako diše"..."Ovo sam radio onako kako dišem, nisam mogao...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.