PROTEST NOVINARA U MAKEDONIJI

Izvor: Kurir, 04.Jul.2011, 13:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PROTEST NOVINARA U MAKEDONIJI

SKOPLJE - Novinari će danas, u pet minuta do 12 sati, održati protestni marš u Skoplju zbog gašenja medija, otpuštanja novinara i korupcije.

Tri lista, Vreme, Špic i Koha e re prestali su da izlaze, dvoje novinara dobilo je otkaz iz Utrinskog vesnika, korporacija u delu VAC, su neposredni raztlozi protesa.

Odluka za protest doneta je na sastanku Udruženja novinara Makedonije kao podrška kolegama iz ovih listova, ali i zbog kršenje prava zaposlenih u medijima.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
U Nezavisnom sindikatu novinara i medijskih radnika kažu da novinari protestom žele da pokažu solidarnost s onima kojima je to potrebno, ali i da se stavi do znanja da su novinari organizovani i da niko ne može da ih potkupi, niti zastrašuje.

Situacija i u privatnoj nacionalnoj televiziji A1 iz Skoplja se pogoršava, nakon što je Državna uprava za javne prihode zatražila isplatu devet miliona evra, koje vlasnik Velija Ramkovski i uprava nisu platili na ime poreza, prenosi Radio Slobodna Evropa.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.