Izvor: B92, 27.Jan.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PROSLAVLJENA GODISNJICA OD POJAVLJIVANJA OVPBM
Albanski ekstremisti, koji sebe nazivaju "Oslobodilacka vojska Preseva, Medvedje i Bujanovca", u petak su proslavili prvu godisnjicu pojavljivanja u javnosti. Kako javlja Tanjug, na ceremoniji u Dobrosinu u Srbiji, samo nekoliko stotina metara od administrativne granice sa Kosovom i Metohijom, prisustvovalo je oko 300 naoruzanih i uniformisanih albanskih ekstremista i oko 1.000 civila, medju kojima je bilo i dece. Naoruzani Albanci su paradirali, dok su njihovi vojni i politicki lideri drzali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << govore, a decji hor je otpevao albansku himnu. Okupljenima se obratio i jedan od komandanata OVPMB Hadziu, koji je rekao da je u petak jedan od pripadnika OVPMB poginuo nedaleko od sela Veliki Trnovac.











