Izvor: B92, 27.Jan.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PROSLAVLJENA GODISNJICA OD POJAVLJIVANJA OVPBM

Albanski ekstremisti, koji sebe nazivaju "Oslobodilacka vojska Preseva, Medvedje i Bujanovca", u petak su proslavili prvu godisnjicu pojavljivanja u javnosti. Kako javlja Tanjug, na ceremoniji u Dobrosinu u Srbiji, samo nekoliko stotina metara od administrativne granice sa Kosovom i Metohijom, prisustvovalo je oko 300 naoruzanih i uniformisanih albanskih ekstremista i oko 1.000 civila, medju kojima je bilo i dece. Naoruzani Albanci su paradirali, dok su njihovi vojni i politicki lideri drzali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << govore, a decji hor je otpevao albansku himnu. Okupljenima se obratio i jedan od komandanata OVPMB Hadziu, koji je rekao da je u petak jedan od pripadnika OVPMB poginuo nedaleko od sela Veliki Trnovac.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.