Izvor: B92, 18.Sep.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PRIVEDENA 3 SRBINA U HRVATSKOJ
Tri baranjska Srbina Dusan Hidosanin iz Secerana kod Belog Manastira, Radivoj Sapic iz Belog Manastira i Zeljko Vracic iz Branjinog vrha privedeni su u istrazni centar Zupanijskog suda u Osijeku zbog sumnje da su pocinili krivicno delo genocida protiv civilnog stanovnistva u vreme rata na tom podrucju. Istraga protiv njih vodjena je jos u vreme mirne reintegracije, dok je Drzavno tuzilastvo 1996. u njihovoj odsutnosti podiglo optuznicu kojom ih tereti da su, u cilju etnickog ciscenja, na okupiranom baranjskom podrucju zlostavljali i proterivali Hrvate i pripadnike drugih nesrpskih narodnosti, javlja Fonet.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.










