Izvor: Kurir, 10.Jul.2010, 16:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PRIŠTINA BI DA PREGOVARA SA BEOGRADOM BEZ UN
PRIŠTINA - Predstavnici institucija Kosova ne bi pristali da Ujedinjene nacije posreduju u eventualnim tehničkim razgovorima između Beograda i Prištine, koji bi
PRIŠTINA - Predstavnici institucija Kosova ne bi pristali da Ujedinjene nacije posreduju u eventualnim tehničkim razgovorima između Beograda i Prištine, koji bi mogli da se vode posle savetodavnog mišljenja Međunarodnog suda pravde u Hagu o Kosovu.
Takav stav je ponovio zamenik lokalnog premijera >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Hajredin Kuči. Predstavnici vlasti u Prištini, ali i opozicije smatraju da UN ne mogu da budu posrednik jer imaju neutralan stav o statusu Kosova. Osim toga, veliki broj država članica UN još nije priznao nezavisnost Kosova.
Zvaničnici Prištine naveli su da je za njih prihvatljivo samo posredovanje Evropske unije i SAD. Zamenik premijera Kosova Hajredin Kuči rekao je za portal Kohaviziona da prištinske institucije nemaju informaciju da će Unmik ili UN posredovati u razgovorima.
"Za nas je posredovanje Unmika neprihvatljivo jer smo odavno tražili da Unmik ode sa Kosova. Sva izvršna ovlašćenja sada su preneta na kosovsku vladu i međunarodnu civilnu kancelariju", rekao je Kuči.














