Izvor: B92, 04.Maj.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
POZIV ZA POMOC U UREDJENJU PRAVOSLAVNOG HRAMA
Sledece subote bice osvestan prvi pravoslavni hram posle drugog svetskog rata na Novom Beogradu, odnosno na Bezanijskoj kosi. 'Hram Svetog Vasilija Ostroskog jedan je od najlepsih na ovim prostorima i osvestace ga Patrijarh srpski gospodin Pavle, a prisustvo je najavio i predsednik Jugoslavije Vojislav Kostunica", izjavio je za Radio B92 predsednik gradjevinskog odbora Dusan Jojcanin. "Pozivamo sve ljude dobre volje, posebno parohijane sa Bezanijske kose, da u subotu, 5. maja, dodju sa alatom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji imaju, lopatama, kolicima, grabuljama, da pomognu u sredjivanju platoa oko hrama da bi taj prostor mogao da se ozeleni pre osvecenja. A sve ljude pozivamo da prisustvuju osvecenju hrama 12. maja", rekao je Jojcanin.




