Izvor: B92, 15.Sep.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PORODICE KIDNAPOVANIH I NESTALIH POCELE STRAJK GLADJU
Protestujuci na granicnom prelazu Merdare zbog nerazjasnjavanja sudbine kidnapovanih i nestalih na Kosovu, oko 400 ljudi u subotu, drugi dan za redom, drze u blokadi magistralni put Nis-Pristina, javlja dopisnik B92, Ljiljana Danilovic.
Koordinator udruzenja kidnapovanih i nestalih, Simo Spasic, rekao je da je zbog hladnog vremena oko stotinak dece, koja su u petak uvece bila na Merdaru, u subotu ujutru prebaceno u Kursumliju, gde su i privremeno smestena. On istice da su se u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << toku subote pojavili i prvi problemi. "Vojnici KFOR-a jutros su na samo pola metara od linije razdvajanja postavili nekakav agregat koji stvara takvu buku da je nemoguce stajati u njegovoj blizini, a takodje su nas psovali i vredjali," rekao je Spasic. On istice da se okupljenima niko od zvanicnika jos uvek nije obratio. Zbog toga okupljeni na ovom mestu od subote su stupili u strajk gladju. "Mi cemo strajkovati gladju sve do iznemoglosti, a isto tako cemo ovaj putni pravac drzati u blokadi sve dok budemo imali snage za to,' rekao je Spasic.
















