Izvor: B92, 23.Avg.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POLICIJA PRIVELA I PUSTILA OSMORO AKTIVISTA OTPORA

Policija u Subotici privela je jutros osmoro aktivista pokreta "Otpor", koji su nakon visecasovnih informativnih razgovora pusteni iz policijske stanice. Aktivisti Robertino Knjur, Marinko Varnjas, Boris Negeli, Kovac Sabolc, Zdenko Baclija, Livari Jozef i maloletni D.I. i D.P. privedeni su jutros oko 8.30, uoci planiranog pocetka jedne akcije subotickog "Otpora". Kako je Beti receno u "Otporu", aktivisti su u policiji morali da skinu majice "Otpora" koje su imali na sebi, a policijski dosijei >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << otvoreni su onim aktivistima, koji ih do sada nisu imali. U "Otporu" je receno da su privedeni aktivisti iz pritvora pustani "jedan po jedan", a da je poslednji od njih pusten oko 14 sati. Takodje je receno da ce akcija koja je trebalo da bude odrzana danas, biti odrzana jednog od narednih dana.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.