Izvor: B92, 23.Avg.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
POLICIJA PRIVELA I PUSTILA OSMORO AKTIVISTA OTPORA
Policija u Subotici privela je jutros osmoro aktivista pokreta "Otpor", koji su nakon visecasovnih informativnih razgovora pusteni iz policijske stanice. Aktivisti Robertino Knjur, Marinko Varnjas, Boris Negeli, Kovac Sabolc, Zdenko Baclija, Livari Jozef i maloletni D.I. i D.P. privedeni su jutros oko 8.30, uoci planiranog pocetka jedne akcije subotickog "Otpora". Kako je Beti receno u "Otporu", aktivisti su u policiji morali da skinu majice "Otpora" koje su imali na sebi, a policijski dosijei >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << otvoreni su onim aktivistima, koji ih do sada nisu imali. U "Otporu" je receno da su privedeni aktivisti iz pritvora pustani "jedan po jedan", a da je poslednji od njih pusten oko 14 sati. Takodje je receno da ce akcija koja je trebalo da bude odrzana danas, biti odrzana jednog od narednih dana.






