POI: Srebrni Mitrović tužan i pored oborenog svetskog rekorda

Izvor: Večernje novosti, 05.Sep.2012, 18:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OD IZVEŠTAČA "SPORTA"LONDONSVETSKI rekord za srebrnu medalju!? Treće atletsko paraolimpijsko odličje Srbije u vlasništvu je Draženka Mitrovića. Neverovatno, neko postane svetski rekorder, a ne osvoji zlato. Međutim, tako je, pre svega zbog činjenice da su se takmičile zajedno dve kategorije bacača diska. Naš reprezentativac borio se protiv sportista sa manjim stepenom invaliditeta.- Vrlo sam tužan. Oborio sam svoj svetski rekord za 1,4 metra i došao samo do srebrne medalje - pričao je Mitrović po ulasku u miks zonu.U trećoj seriji Mitrović je zabeležio najbolji rezultat, 32,97 metara, što mu je donelo 1.012 bodova i svetski rekord u njegovoj kategoriji. Međutim, najpre ga je za bod nadmašio Kubanac Leonardo Dijaz, a u poslednja tri hica bio je još bolji - 44,63 metra, (1.019 bodova). To mu je tada donelo zvanje novog paraolimpijskog rekordera. Dakle, svetskim rekorderima pripale su zlatna i srebrna medalja... Zlato je osvojio Iranac Jari sa 41,98 m (978 bodova).- Sve sam pokušao, nanizao rekorde, ali nisam uzeo zlato. Šta da se radi.U sledeće tri serije, po ulasku u "veliko" finale, Mitrović nije uspeo da se vrati na čelnu poziciju. Nažalost, nije bio ni blizu prebacivanje hica iz treće serije.- Imao sam velike bolove. Povredio sam se tokom takmičenja u bacanju kugle. Razmišljao sam da li uopšte da bacam poslednje tri serije, ali sam odlučio da pokušam. I sada, dok pričam sa vama, sav se preznojavam.Ipak, svaka čast našem najpopularnijem paraolimpijcu. I u Pekingu, pre četiri godine, osvojio je srebro. Nastavio je tradiciju i sada, u Londonu. Jednostavno, kod Mitrovića znate da ne može da podbaci. To je i sada dokazao.- Ono srebro u Pekingu mi je draže, jer je moja prva paraolimpijska medalja, to su moje prve POI. Međutim, ovde, u Londonu, konkurencija je znatno jača. Nenormalno je koliko se rezultati popravljaju iz godine u godine.Ostalo je još da se, posle kugle i diska, Mitrović oproba i u bacanju koplja.- Još nisam siguran da li ću da učestvujem, jer me sada sve boli. Ako se, ipak, budem takmičio, onda ću da jurim plasman u finale. U finalu je, posle, sve moguće - jasan je naš šampion, rekorder, srebrni paraolimpijac, Draženko Mitrović.GOLUBOVIĆ: VELIKA NEPRAVDAKADA je Mitrović ulazio u miks zonu, imao je osmeh na licu. Selektor Golubović, međutim, bio je namršten, nezadovoljan...- Ovo je strašna nepravda. Postaviš novi svetski rekord i ne osvojiš zlatnu medalju. Uz to je Draženko naš najkvalitetniji paraolimpijac, a nije uspeo da se domogne najsjajnijeg odličja - kaže Vlastimir Golubović.ŠURANJI 20.U PUCANJU iz puške, trostav na 50 metara, reprezentativac Srbije Laslo Šuranji nije uspeo da se plasira u finale. Zauzeo je 20. mesto, zabeleživši ukupno 1.109 bodova.ČETVRTAKSTRELJAŠTVO: 14.10-16.10: Živko Papaz, pištolj 50 m kvalifikacije (finale 17.50-18.30).

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.