Izvor: B92, 28.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
POGINULO OSAM PRIPADNIKA MAKEDONSKIH ORUZANIH SNAGA
Osam pripadnika makedonskih snaga bezbednosti je poginulo, a sedam ranjeno u subotu uvece u napadu albanskih ekstremista kod tetovskog sela Vejce, potvrdila su makedonska ministarstva odbrane i unutrasnjih poslova. U Ministarstvu odbrane kazu da pod kontrolom drze teren oko sela Vejce iz kojeg su kasno popodne teroristi iz zasede minobacacima napali makedonske specijalce, koji su u tom delu vrsili deminiranje terena. Portparol makedonskog Ministarstva unutrasnjih poslova Stevo Pendarovski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izjavio je Rojtersu da je sukob kod sela Vejce izolovan incident i da je nakon toga situacija mirna, javlja Srna. Prema poslednjim informacijama ekstremisti su se povukli u pravcu poslednjeg sela na makedonskoj teritoriji do granice sa Kosovom, Vesala. Nije poznato da li je ova grupa usla sa kosovske teritorije ili je rec o mestanima sar-planinskih sela. U toku veceri sastali su se ovim povodom predsednik Makedonije Boris Trajkovski sa drzavnim vrhom i clanovima generalstaba Makedonske armije.















