Izvor: B92, 01.Dec.2000, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PODMLADAK SDU TRAZI OD "OBILICA" DA UTISA MUZIKU

Podmladak Socijaldemokratske unije u beogradskim opstinama Vracar i Vozdovac pokrenuo je akciju prikupljanja potpisa kako bi se Fudbalskom klubu "Obilic" zabranilo da pusta muziku pre, tokom i posle svih utakmica zbog uznemiravanja gradjana. "FK 'Obilic' ima dugogodisnju praksu da pusta preglasnu muziku u vreme odigravanja utakmica i tako uznemirava svoje komsije. Napominjemo da se to najcesce desava u vreme odmora koje predvidjaju pravila kucnog reda", navodi se u saopstenju odbora omladine >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << SDU za Vracar i Vozdovac. Podmladak SDU pozvao je gradjane tih opstina da se odazovu akciji i porucio da u Beogradu i Srbiji ne sme biti privilegovanih, koji se ne pridrzavaju ni osnovnih pravila kulturnog ponasanja. "Prvo su nam zagradili pogled podizanjem tribine, a sada nas truju muzickim bezukusom. Muzika je preglasna, a i stalno ponavljaju istu pesmu, verovatno im je to himna", rekla je jedna stanovnica Vracara, koja je zelela da zadrzi anonimnost. Sportski direktor "Obilica" Jovan Dimitrijevic rekao je agenciji Beta da nije cuo za tu inicijativu i ujedno je odbacio optuzbe. "Utakmice se igraju u 13 sati i to nije vreme spavanja, odnosno kucnog odmora i, koliko ja znam, ne postoji neka odluka gradskih vlasti da se u to vreme ne pusta muzika", rekao je Dimitrijevic. On je dodao da se himna "Obilica" pusta samo pred pocetak utakmice i da to traje pet minuta. "Mi smo kuca u zalosti i ne pustamo muziku osim te himne", rekao je Dimitrijevic.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.