Izvor: Kurir, 22.Dec.2010, 01:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PODIGNUTA OPTUŽNICA PROTIV TROJE SRBA SA KOSOVA
PRIŠTINA - Specijalno javno tužilaštvo u Prištini podiglo je u utorak optužnicu protiv troje kosovskih Srba zbog sumnje da su počinili krivično delo ratnog zločina protiv civilnog stanovništva na Kosovu 1999. godine.
Advokat Dejan Vasić izjavio je da je i tužilac Merita Bina Rugova podigla optužnicu protiv braće Slobodana i Srećka Martinovića i Svetlane Stojanović iz mesta Bostane, opština Novo Brdo, na Kosovu i Metohiji.
Vasić je precizirao da se ovo troje >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Srba sumnjiče da su učinili krivično delo ratnog zločina protiv civilnog stanovništva tokom sukoba u pokrajini pre 11 godina.
Ovo troje su po ovom predmetu već pritvarani prošle godine i u pritvoru su proveli puna tri meseca.
Branilac optuženog Srećka Martinovića, Vasić smatra da su dokazi koje je sudu ponudilo tužilaštvo nedovoljni i protivurečni, i da će srpski advokatski tim pokušati to da dokaže na suđenju.
Za sada nije poznato kada će početi suđenje braći Martinović i Svetlani Stojanvić.









