Izvor: B92, 14.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
POCINJE EMITOVANJE PROGRAMA TELEVIZIJE VNS
Vece narodnih skupstina Crne Gore saopstilo je da ce u cetvrtak u 17 casova poceti emitovanje programa Narodne televizije VNS. "Rec je o televiziji koja ce govoriti glasom naroda proterenog iz svih medija u Crnoj Gori", kaze se u saopstenju Veca povodom pocetka rada nove tv stanice i dodaje da ce "Televizija VNS pokusati da otkloni informativni mrak novinarsko-partijskog jednoumlja u Crnoj Gori". Pomocnik republickog sekretara za informacije Abaz Beli Dzafic rekao je Monteni-fax "da je, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nakon YuInfo televizije, rec o jos jednoj ilegalnoj tv stanici, jer ne samo da TV VNS nije registrovana, vec jos uvek nije ni dostavila nikakav zahtev nadleznim organima u Crnoj Gori, niti za dobijanje frekfencije, niti za upis u registar javnih glasila", prenosi Fonet.



