Izvor: B92, 13.Jul.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
POCELA ISPLATA DEPOZITA GRADJANA
Drzavna agencija za osiguranje depozita i sanaciju banaka pocela je da isplacuje osigurane depozite gradjana do iznosa od 5.000 dinara za banke koje su u postupku likvidacije. Rec je o "Srpskoj komercijalnoj banci" a.d. iz Nisa, BB "Sabackoj banci" a.d. iz Sapca, "Pester banci" a.d. iz Novog Pazara, BB "Pozarevackoj banci" a.d. iz Pozarevca, "Internesenel Investment" banci a.d. iz Beograda i "Prvoj srpskoj hipotekarnoj banci Stankom" a.d. iz Beograda. Agencija za osiguranje depozita i sanaciju banaka je pozvala vlasnike tekucih racuna, ziro-racuna, dinarske i devizne stednje da se zbog efikasnije isplate jave svojim bankama i dogovore o terminima isplate, prenosi Fonet.















