PLIVAČICE IZ KENIJE ODUŠEVLJENE KIKINDOM

Izvor: Kurir, 09.Avg.2010, 08:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PLIVAČICE IZ KENIJE ODUŠEVLJENE KIKINDOM

Plivačice iz Kenije boravile u Kikindi jer su želele da upoznaju rodni grad svog trenera Slavice Latinović

KIKINDA - Sose uče Afrikanke da budu uspešne kao naša Nađa Higl.

Tokom prethodnih petnaestak dana četiri mlade plivačice iz Kenije Stefani (18) i Mumbi Kiragu (15) i bliznakinje Rebeka (11) i Naomi Snou (11) bile su atrakcija na nekoliko mitinga širom Srbije, na kojima su se okitile i medaljama.

Na takmičenjima nisu reprezentovale samo Crni >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << kontinent i svoj rodni grad Najrobi, nego i Plivački klub Kikinda, čije su bile gošće. Njihov trener, Kikinđanka Slavica Latinović (35), kaže za Kurir da su dolazak u Srbiju inicirale mlade kenijske plivačice.

- Želele su da dođu i vide moju zemlju i rodni grad, o kojima sam im puno pričala. Toliko im se svideo srpski mentalitet, naša svakodnevica, hrana, i iznad svega što su svi predusretljivi prema njima, da su se sa suzama u očima u nedelju oprostile od svojih drugara. Obećale su da će i narednog leta doći. Neće biti čudno da iduće godine plivačka ekspedicija iz Kenije bude znatno brojnija - priča Slavica.

U pratnji majke i starijeg brata Džoša, bliznakinje Rebeka i Naomi za trenere i drugare iz plivačkog kluba Kikinda imaju samo reči hvale.

- Imate divne bazene širom Srbije. Nama se svidelo što su svi druželjubivi. Opet ćemo doći - obećale su simpatične bliznakinje.

Pre dve i po godine Slavici se ukazala prilika da kao plivački trener ode u Najrobi. U petomilionskoj prestonici Kenije otkrila je da tamošnji sportisti nisu samo vrsni maratonci već i plivači. U Africi je, priča Slavica, plivanje popularan sport, ali je problem što ne postoji mnogo kvalifikovanih plivačkih trenera.

- Ali tamnoputim plivačima ne manjkaju želja i volja za napredovanjem. Njih četiri su bile presrećne što ih je, dok su boravile u Kikindi, jedno vreme trenirala i naša reprezentativka Marica Stražmešter.

Delfinašici Mumbi Kiragu odlazak iz Kikinde je naročito teško pao jer se ovde i zaljubila. Uz razoružavajući osmeh, mlada plivačica nije krila da su srpski dečaci veoma slatki.

Škljocali blicevi

U Kikindi, ali i na takmičenjima od Kruševca do Ade, četiri kenijske plivačice bile su srdačno primljene. Gde god bi pojavile u majicama sa oznakama Plivačkog kluba Kikinda, koje su od domaćina dobile na dar, u nedoumici bi ostavljale trenere i plivače iz drugih klubova.

- Stefani, Mumbi, Rebeka i Naomi mnogima su istrošile bliceve fotoaparata. Da smo ispred njih stavili šešir za bakšiš, dobro bismo zaradile - šalila se Slavica.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.