PLEMENITI MARINAC: Stigao poslednji da bi bodrio dečaka

Izvor: Kurir, 01.Avg.2013, 15:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PLEMENITI MARINAC: Stigao poslednji da bi bodrio dečaka

Na kraju maratona imao je najgore vreme od svih, ali zahvaljujući plemenitosti i pomoći koju je pružio dečaku postao je internet senzacija

Fotografija mladog marinaca Majlsa Kera (19) proširila se društvenim mrežama, a razlog je plemenitost mladog vojnika.

Naime, tokom maratona u saveznoj državi Mičigen Ker gotovo je isključio iz trke kako bi pomogao devetogodišnjem dečaku Brendonu Fušu koji je teškom mukom pokušao da završi trku. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<

Marinac je namerno zanemario svoj rezultat i na kraju je imao najgore vreme od svih, ali zahvaljujući plemenitosti, postao je internet senzacija i najveći pobednik maratona o kojem niko osim lokalnih novina verovatno ne bi pisao.

Fotografija Kera koji hrabri malog Brendona pojavila se na Fejsbuj stranici Seal of Honor i skupila preko 200.000 lajkova i preko 40.000 deljenja.

Ipak, mladi marinac iznenađen je reakcijama i nije mu jasno zašto je njegov potez inspirisao toliko velik broj ljudi. Na svom profilu na Tviteru je napisao: "Radio sam ono što bi učinio svaki čovek, ali hvala vam!"

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.