Izvor: B92, 11.Nov.2015, 21:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PG: Zbog protesta uhapšena dva pripadnika SAJ-a
Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici naredilo je hapšenje dvojice pripadnika crnogorske Specijalne antiterorističke jediinice (SAJ) zbog podgoričkih protesta.
Kako se navodi, hapšenje Bora Grgurovića i Gorana Zejaka naređeno je zbog sumnje da su tokom protesta opozicionog Demokratskog fronta, 24. oktobra, pretukli boksera Milorada Mija Martinovića.
Martinović se, kako je ranije saopšteno, zbog brutalnog prebijanja lečio u bolnici.
Takođe, ranije, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << SAJ je saopštio da je Martinović, tokom protesta, nekoliko puta pokušao da svojim automobilom probije policijski kordon. Kada je zaustavljen, kako je saopšteno, fizički je nasrnuo na jednog pripadnika SAJ-a, nakon čega je protiv njega primenjena fizička sila.
Neke političke partije i nevladine organizacije su ocenile da je u slučaju Martinovića korišćena prekomerna sila policije.
Tužilaštvo je ranije u vezi sa prebijanjem Martinovića, u svojstvu svedoka, saslušalo komandanta SAJ-a Radosava Lješkovića, čiju su ostavku tražile neke političke partije i nevladine organizacije.











