Izvor: B92, 09.Okt.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PATRIJARH PODRZAO OSNIVANJE KRIZNIH STABOVA
Srpski patrijarh Pavle podrzao je stvaranje kriznih stabova u raznim ustanovama i preduzecima u Srbiji i ocenio da su oni za "samo 48 sati" dali odlicne rezultate. "Ono sto su oni postigli za tako kratko vreme pokazuje opravdanost njihovog osnivanja i stupanja u akciju regulisanja odnosa u najvitalnijim strukturama gradskog i drzavnog zivota, sa pravom delovanja dok se ne upostavi poredak zasnovan na zakonskim osnovama, u kojem ce biti zastupljena strucnost, godine sluzbe i drugi atributi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji se primenjuju u civilizovanom svetu", naveo je patrijarh u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima. Patrijarh Pavle je predlozio da se krizni stabovi formiraju i u zdravstvenim ustanovama, sto je, kako je ocenio, "najosetljivije i najpotrebnije".









