PASULJANSKE LIVADE: Na sud zbog smrti kadeta

Izvor: Kurir, 27.Apr.2013, 06:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PASULJANSKE LIVADE: Na sud zbog smrti kadeta

Istraga je završena, a sad se čeka dopunski nalaz veštaka sudske medicine s VMA i iz Vojnog instituta

JAGODINA - Čeka se nalaz veštaka!

Na poligonu Pasuljanske livade urađena je rekonstrukcija pogibije kadeta Vojne akademije Miline Miletić (23) i Filipa Milojevića (24), koji su nastradali 18. juna prošle godine u eksploziji granate.

- Na rekonstrukciji su bili svi akteri događaja. Istraga je završena, a sad se čeka dopunski >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << nalaz veštaka sudske medicine s VMA i iz Vojnog instituta. Nakon tog nalaza biće doneta odluka protiv koga biti podignuta optužnica - rekao je Miomir Vasić, zamenik tužioca u Jagodini.

Istraga je pokrenuta protiv tadašnjih kadeta Milana Karišika, Nikole Garabiljevića, Mladena Milosavljevića i Stefana Milosavljevića zbog sumnje da su neeksplodiranu granatu, koju su našli na poligonu, dodavali iz ruke u ruku, da bi je na kraju Karišik šutnuo.

(Z. N.)

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.