Ovi ministri ne govore u skupštini

Izvor: B92, 17.Jul.2014, 00:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ovi ministri ne govore u skupštini

Beograd -- U spskom parlamentu, od početka saziva, govorili su premijer i 11 ministara, dok se sedam članova vlade nije obraćalo narodnim tribunima.

U timu ministara koji nisu izgovorili ni reč u parlamentu su: Dušan Vujović, Vanja Udovičić, Jadranka Joksimović, Zlatibor Lončar, Aleksandar Antić, Ivan Tasovac, ali i Ivica Dačić koji je u ranijim sazivima najviše voleo da dolazi u skupštinu.

Iako je predsednik vlade Aleksandar Vučić imao dug ekspoze, mikrofon >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za kojim je u zakonodavnom domu govorio ministar pravde Nikola Selaković duže je bio uključen - šest sati i 11 minuta. Premijer je na drugom mestu i on je u zakonodavnom domu polemisao pet sati i 17 minuta.

Prema podacima, koje su "Novosti" dobile iz parlamenta, "bronzanu medalju" osvojio je sada već bivši ministar finansija Lazar Krstić. On se za reč javio 44 puta i govorio je tri sata i šest minuta.

Ostali ministri izlagali su kraće od ove "trojke". Vojni ministar Bratislav Gašić govorio je 52 minuta, minut manje od njega ministar trgovine Rasim Ljajić, a potpredsednica Vlade Kori Udovički jedan školski čas - 45 minuta. Toliko je pričao i ministar rada Aleksandar Vulin. Prvi čovek policije Nebojša Stefanović objašnjavao je poslanicima propise iz svoje oblasti 40 minuta. Ministarka saobraćaja Zorana Mihajlović polemisala je pola sata.

Prvi čovek obrazovanja Srđan Verbić pričao je samo minut, dok je Vladin "specijalac" - ministar za vanredne situacije Velimir Ilić, "palio" mikrofon četiri minuta. O poljoprivrednim temama Snežana Bogosavljević Bošković diskutovala je 13 minuta.

Ministri pred poslanike dolaze kada su na dnevnom redu zakoni iz njihovih resora. Druga prilika da govore parlamentarcima je svakog poslednjeg četvrtka u mesecu kada dolaze da odgovaraju na pitanja poslanika.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.