
Izvor: RTS, 31.Mar.2009, 10:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otvoren šoping centar "Ušće"
Otvoren šoping centar "Ušće" na Novom Beogradu. Najveći tržni centar u regionu prostire se na 130.000 kvadratnih metara, zauzima četiri nivoa i ima 1.300 parking mesta raspoređenih u dve podzemne etaže.
Na Novom Beogradu otvoren je najveći tržni centar u regionu. "Otvaranje "Ušća" je veoma važno za našu komapniju. Projekat predstavlja dobar primer saradnje stranih i srpskih kompanija. Ovo je početak naših investicija u Srbiji i regionu", istakao je Robert Švajcer >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << iz firme MPC.
Izgradnja centra vrednog 150 miliona evra počela je pre dve i po godine. Angažovano je pet hiljada radnika iz više od 100 građevinskih firmi od kojih je 90 odsto domaćih.
U novom tržnom centru otvorena su 143 lokala u kojima će biti zaposleno oko 1.200 radnika. Pored eksluzivnih lokala, posetioci će imati na raspolaganju supermarket IDEA površine 4.000 kvadratnih metara, restorane i barove ukupne površine oko 1.000 kvadrata, kao i novi multipleks bioskop sa 11 sala.
"Šoping molovi su u arhitektonskom smislu obično dosadne kocke bez prozora. Jarkim bojama, crvenom i zlatnom i dobro osmišljenim enterijerom, želeli smo da napravimo objekat prijatan kupcima", rekao je Đeraldo Saneli, arhitekta iz Milana.
Prodajni prostor zauzima četiri nivoa, 1.300 parking mesta koja su raspoređena u dve podzemne etaže, a ulaz je maksimalno pojednostavljen pošto postoje tri pešačka ulaza i dva iz garaže.
Investicione kompanije "MPC propertis" i "Meril linč", uz podršku četiri banke - "Unikredit", NBG, "Pireus" i EFG, realizovale su ovaj projekat vredan 150 miliona evra.