Otkriven „galjardo LP550-2“

Izvor: Blic, 03.Jul.2009, 06:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otkriven „galjardo LP550-2“

„Lamborgini” je objavio zvanične fotografije novog modela „galjardo LP550-2”, koji će biti napravljen u ograničenoj seriji od samo 250 komada.

Informacije o snazi i pogonu su zadržane kao tajna, mada se iz imena LP550-2 može pretpostaviti da je u pitanju poznati 5,2-litarski V10 agregat iz „galjarda LP560-4”, koji će umesto 560, razvijati 550 konja. Takođe, oznaka 2 govori da će LP550-2 imati pogon samo na zadnje točkove, za razliku od >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << starijeg i snažnijeg brata LP560-4, koji može da se pohvali pogonom 4x4.

Nezvanično, „galjardo LP550-2” će se isporučivati s manuelnim menjačem, kako bi se uštedelo na težini (oko 30 kilograma), a trebalo bi da bude i za deset odsto jeftiniji od LP560-2, čija je cena 135.000 funti. Što se izgleda tiče, „mali lamborgini” je dobio set novih branika i specijalno izrađeni zadnji difuzor. Iako oslabljen za 10 KS, „galjardo LP550-2” će do stotke ubrzavati za manje od četiri sekunde, dok je maksimalna brzina 320 kilometara na sat. Više informacija, kao i kada će početi prodaja, možemo da očekujemo u narednih nekoliko nedelja.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.