Osuđen za zločine u Perušiću

Izvor: B92, 30.Nov.2012, 22:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osuđen za zločine u Perušiću

Zagreb -- Bivši pripadnik policije samoproglašene SAO Krajine Nikola Munjes osuđen je na pet godina zatvora zbog ratnog zločina nad civilima-Hrvatima u Perušiću 1991.

Suđenje je bilo ponovljeno jer je Munjes u odsustvu bio osuđen na sudu u Zadru na devet godina zatvora, piše list "Slobodna Dalmacija" na svom portalu.

Munjes je uhapšen 2010. u Crnoj Gori i izručen Hrvatskoj koja ga je tražila zbog zlostavljanja i pretnji meštanima Perušića. Od hapšenja Munjes >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je u pritvoru.

Hrvatski mediji navode da je Munjes bio poznat pod nadimkom "Krajiški vampir" jer je, po navodim svedoka, Duju Pešuta ugrizao za vrat, potom ga zarezao vojničkim bajonetom i pio mu krv, uz reči da se "ustaše i zmije mogu samo tako uništiti".

Sudsko veće Županijskom suda u Splitu utvrdilo je da je dokazana krivica Munjesa, ali mu je dosudilo kaznu manju od devet godina, na koliko je bio osuđen u odsustvu jer je od izvršenja krivičnog dela prošla 21 godina.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Pet godina zatvora zbog zločina kod Benkovca

Izvor: Nezavisne Novine, 30.Nov.2012

ZAGREB - Bivši pripadnik policije samoproglašene SAO Krajine Nikola Munjes osuđen je danas na sudu u Splitu na pet godina zatvora zbog ratnog zločina nad civilima-Hrvatima u Perušiću kod Benkovca 1991. godine.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.