Ostavka premijera Moldavije zbog sumnjive diplome

Izvor: B92, 12.Jun.2015, 11:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ostavka premijera Moldavije zbog sumnjive diplome

Premijer Moldavije Ćiril Gaburuči podneo je ostavku na funkciju zbog sporne autentičnosti njegove visokoškolske i univerzitetske diplome.

Gaburuči (38) objavio je svoje povlačenje pošto su ga sinoć, u vezi s njegovim studijama, ispitivali tužioci.

"Žalim zbog toga što su pitanja o mojim studijama postala instrument političkih igara", saopštio je Gaburuči, ne izjasnivši se o optužbi koje mu se stavljaju na teret.

Gaburuči je na čelu proevropske vlade koja se oslanja na podršku Komunističke partije.

Ovaj bivši biznismen je u februaru postao premijer.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.