Ostaci sovjetskih vojnika pronađeni u Nemačkoj

Izvor: RTS, 09.Maj.2017, 00:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ostaci sovjetskih vojnika pronađeni u Nemačkoj

Građevinci su u gradu Zelov na istoku Nemačke pronašli posmrtne ostatke najmanje 21 sovjetskog vojnika, 72 godine po okončanju Drugog svetskog rata.
Ostaci vojnika su pronađeni prilikom izgradnje biciklističke staze.
Joahim Kozlovski iz dobrotvorne organizacije "Folksbund" koja se brine o grobljima iz rata, rekao je za agenciju DPA da u zemlji verovatno ima još kostiju.
Kozlovski je rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da će eksperti pokušati da identifikuju poginule vojnike kao i da su oni najverovatnije stradali u poslednjim danima rata, tokom bitke za Berlin.
Oko 33.000 sovjetskih i poljskih vojnika poginulo je u okolini Zelova, kao i oko 12.000 vojnika Vermahta.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.