Oružani obračun u Čačku

Izvor: RTS, 25.Okt.2009, 18:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oružani obračun u Čačku

Devet osoba povređeno u pucnjavi koja se dogodila u čačanskom kafiću "Ekskalibur". Petoro teško povređeno. Petorici učesnika određeno policijsko zadržavanje.

Noćas oko 2.30 časova u kafiću "Ekskalibur", u blizini Sportskog centra "Mladost" u Čačku sukobile su se dve grupe mladića, koji su od ranije imali neraščišćene račune.

Za sada se još ne zna šta je bio povod za obračun u kome je jedan od učesnika izvukao pištolj i počeo da puca. U pucnjavi >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je povređeno devet osoba, od kojih je petoro zadobilo teže povrede.

Najteže je povređen Igor Matijević (21), koji je zadobio desetak prostrelnih rana. Nalazi se na Odeljenju intenzivne nege zajedno za rođenom braćom Sašom (22) i Srđanom (23) Đurakić koji imaju teške povrede, kao i Vladimir Zagrađanin (25), koga je pogodio u nogu rikošetirani metak.

Posle pregleda, Vojo Božanić (23) i Nemanja Mihailović (21), pušteni su na kućno lečenje.

Lekarska pomoć ukazana je i sestrama Tatjani (22) i Slađani (26) Praštalo, koje su kao gosti kafića bile slučajne žrtve, pošto su ih okrznuli ispaljeni hici.

Policija je privela sve učesnike, osim jednog odbeglog za kojim se intenzivno traga.

Protiv pet osoba osumnjičenih za izvršenje krivičnih dela teško ubistvo u pokušaju, nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija, izazivanje opšte opasnosti i neovlašćeno držanje opojnih droga, određeno je policijsko zadržavanje i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni istražnom sudiji Okružnog suda u Čačku.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Pucnjava u Čačku, devetoro povređenih

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Okt.2009

ČAČAK - Broj povređenih u noćašnjoj pucnjavi u kafiću "Roksi" u Čačku popeo se na devet, jer se danas popodne u gradsku bolnicu javila još jedna osoba, kod koje su konstatovane lakše povrede...Na odeljenje intenzivne nege čačanske bolnice primljena su tri lica sa povredama opasnim...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.