Izvor: IstocnoSarajevo.net, 28.Feb.2011, 14:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Orlovi na EP u futsalu
Spasiba! Obrigado! Rusija i Portugal lansirali su Srbiju na Prvenstvo Evrope u futsalu. Orlovi su deklasirali Finsku i uradili što je bilo do njih. Zatim su sačekali poraze Holandije i Poljske i počeli veliko slavlje zbog trećeg uzastopnog plasmana na kontinentalnu smotru.
Neizvesnost je trajala u do 19 časova, kad je drama u Roterdamu završena suzama Holanđana. Baćuške nisu stavile ugled na kocku, vrata pobede u utakmici koja im nije mnogo značila otvorio je naturalizovani Brazilac Sirilo. Postigao je golove za 2:0.
Izabranici Ace Kovačevića, uprkos nezadovoljstvu zbog remija sa Holandijom na premijeri i poraza uz dobar otpor Rusima, smogli su snagu da ostvare ubedljivu pobedu nad Skandinavcima. To je bio preduslov nastavka nadanja i pogledima ka utakmicama Rusija – Holandija (2:0) i Portugal – Poljska (6:0).
Trijumf je izvojevan bez Marka Perića, pocrvenelog protiv Rusa. Ulogu kolovođe preuzeo je Mladen Kocić i do 11. minuta dva puta savladao golmana. Jovan Đorđević je povećao na 3:0, junak utakmice sa Holandijom Vladan Cvetanović još jednom promenio stanje na semaforu,...
Nastavak na IstocnoSarajevo.net...









