Organizatori protesta 1 od 5 miliona: Svaka vlast je dužna da dozvoli mirne i nenasilne proteste

Izvor: NoviMagazin.rs, 26.Dec.2018, 13:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Organizatori protesta 1 od 5 miliona: Svaka vlast je dužna da dozvoli mirne i nenasilne proteste

Organizatori protesta "1 od 5 miliona" iz Beograda ocenili su danas da je svaka vlast dužna da dozvoli građanima svaki vid mirnog i nenasilnog protesta i pozvali vlast i policiju Republike Srpske da obustave primenu sile prema roditeljima ubijenog Davida Dragičevića i građanima Banja Luke.

"Nasilno postupanje prema građanima, primena sile nad majkama sa malom decom, uklanjanje cveća i sveća koje su mesecima unazad palili građani Banjaluke protestujući i zahtevajući od >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << vlasti otkrivanje ubica i nalogodavaca ubistva Davida Dragićevića, su nedvosmislene odlike represije", navodi se u saopštenju.

Oni su naveli da pružaju podršku učesnicima protesta "Pravda za Davida".

Policija Republike Srpske uhapsila je u utorak u Banjaluci oca i majku ubijenog mladića Davida Dragičevića. Privedeno još nekoliko članova okupljenih oko grupe "Pravda za Davida", kao i nekoliko stranačkih funkcionera.

Građani Banjaluke su se nakon toga okupili u centru grada, ali ih je policija rasterala. Dragičevć je danas pušten iz pritvora, a novi protest je najavljen za danas u 18 sati u Banjaluci, ali i Sarajevu i Beogradu.

David Dragičević nestao je u noći 18. marta, a njegovo beživotno telo pronađeno je 24. marta na ušću Crkvene u Vrbas kod tvrđave Kastel.

Nastavak na NoviMagazin.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

„Svaka vlast dužna da dozvoli mirne i nenasilne proteste“

Izvor: Danas, 26.Dec.2018

Organizatori protesta "1 od 5 miliona" iz Beograda ocenili su danas da je svaka vlast dužna da dozvoli građanima svaki vid mirnog i nenasilnog protesta i pozvali vlast i policiju Republike Srpske da obustave primenu sile prema roditeljima ubijenog Davida Dragičevića i građanima Banja Luke. Članak...

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.