Izvor: RTS, 14.Feb.2016, 10:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oprez zbog vlažnih kolovoza
Zbog kiše koja je do ovog jutra padala, najviše na području Vojvodine, iz Auto Moto Saveza Srbije skreću pažnju vozačima na mokre i klizave kolovoze.
Osetno je pojačan saobraćaj na putevima I i II reda u našoj zemlji, što je karakteristično za vikend, ali i za predstojeći praznik, kaže se u saopštenju AMSS. Iz JP "Puteva Srbije" obaveštavaju vozače da će za vreme praznika rad na naplatnim >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rampama biti pojačan kako bi se obezbedio nesmetan protok vozila.
Osim dobre prohodnosti, ovako pogodne vremenske prilike doprinose i čestoj pojavi odrona, zbog čega iz AMSS skreću pažnju vozačima da imaju veći oprez pri prolasku kroz stenske useke i klisure.
Temperature u plusu pogoduju vozačima, ali i putarima koji ovih dana intenzivno rade, tako da treba povećati oprez, smanjiti brzinu i poštovati postavljenu saobraćajnu signalizaciju.
Prema poslednjim informacijama Uprave granične policije, na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja putničkih vozila.
Prema informacijama JP "Putevi Srbije" na deonicama na kojima su započeti radovi, režim saobraćaja je izmenjen i usporen, pa je savet vozačima da poštuju postavljenu saobraćajnu signalizaciju, i da brzinu kretanja vozila prilagode datim uslovima na putu.
Zbog vlažnih kolovoza i pojave niskih temperatura u jutarnjim i večernjim satima, moguće je stvaranje poledice, te se apeluje na vozače da prilagode brzinu kretanja situaciji na putu i savetuje maksimalan oprez u vožnji.
Na putnim pravcima I prioriteta kolovozi su vlažni u nižim predelima, a snega ima mestimično u raskvašenom stanju do 5 centimetara na teritoriji Novog Pazara.
Na državnim putevima II prioriteta kolovozi su vlažni u nižim predelima, snega ima mestimično u raskvašenom stanju do 5 centimetara na teritoriji Novog Pazara, Kruševca, Ivanjice.
Na ostalim putnim pravcima III prioriteta kolovozi su vlažni u nižim predelima, snega ima mestimično u raskvašenom stanju do 5 centimetara na teritoriji Vranja, Novog Pazara, Ivanjice.
AMSS: Oprez zbog mokrih i klizavih kolovoza
Izvor: Večernje novosti, 14.Feb.2016
Kolovozi na putevima u Srbiji su mokri i klizavi, a saobraćaj je osetno pojačan na svim važnijim deonicama, pa se vozačima savetuje oprezna vožnja, saopštio je jutros Automoto savez Srbije (AMSS). Na pojedinim deonicama u toku su radovi, a zbog kiše na putevima kroz stenske useke i klisure ima...






