Opomena Srbiji iz Holandije i Italije! (VIDEO)

Izvor: Mondo, 10.Okt.2014, 22:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Luda fudbalska noć širom Evrope. Šou Kjelinija, tri gola, ali ne uvek u pravu mrežu. Reprezentacije sa Istoka nisu naivne.

Reprezentacije zemalja koje su nastale raspadom Sovjetskog Saveza nisu nimalo naivne!

I možda je dobro "za glave" naših fudbalera što su moćne fudbalske sile, poput Holandije i Italije, ovako teško (i nedovoljno regularno) stigle do pobeda nad Kazahstanom, odnosno Azerbejdžanom.

Podsetimo, Srbija u subotu uveče počinje kvalifikacije >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << za EURO 2016 utakmicom u Jerevanu, protiv Jermenije.

Kazahstan je do 62. utakmice sa Holandijom, kao gost, vodio 0:1, a onda primio gol iz sumnjive pozicije, pre nego što je poklekao tako što je Ibrahim Afelaj u 82. minutu postigao pogodak za 2:1 uz pomoć noge protivničkog igrača, a dokusurio ih je Robin van Persi sa bele tačke u 89. minutu - 3:1 za tim Gusa Hidinka, koji je u 1. kolu Grupe A doživeo poraz u Češkoj golom u 91. minutu.

Inače, u istoj grupi, Islanđani i Česi imaju maksimalnih šest bodova, a delovalo je da će Holanđani završiti sa nula, ili jednim.

A, Italija?

Četvorostruki svetski prvaci, koji su igrali 100. utakmicu u kvalifikacijama za EURO, nekako su pobedili Azerbejdžan kod kuće - 2:1 (1:0).

Sva tri gola na meču postigao je Đorđo Kjelini, glavom, prvo u protivnikovu, pa u svoju, pa u protivnikovu mrežu za teško osvojena tri boda.

U istoj grupi, Bosna i Hercegovina odigrala je i deveti zvanični meč na strani bez poraza (7-2-0). U Velsu bilo je 0:0, a serija "zmajeva" počela je baš pobedom nad Velšanima 0:2.

Hrvatska je autogolom Bodurova nekako prošla kroz Sofiju i pobedila Bugarsku - 0:1, koja je bila potpuno nemoćna u prvom, ali bolji rival u nastavku utakmice.