Izvor: RTS, 05.Jan.2009, 09:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Opljačkana galerija u Berlinu
Tokom novogodišnjih praznika iz jedne galerije u Berlinu ukradeno više od 30 umetničkih dela. Pored ostalih, nestala su dela Anrija Matisa i Pabla Pikasa.
Berlin
Više od 30 umetničkih dela, među kojima grafike Anrija Matisa i Pabla Pikasa, ukradeno je tokom novogodišnjih praznika iz jedne galerije u Berlinu.
Među ukradenim delima su Pikasov crtež "Profil na crnoj pozadini", nastao 1947. godine i Matisova litografija "Akt na stolici za ljuljanje" iz 1913.godine.
Među nestalim delima je i jedna gravura u boji Đorđa Braka.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.














