Izvor: RTS, 01.Apr.2013, 15:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oluja protutnjala Tordom
Na selo Torda u opštini Žitište, kako tvrde očevici, sinoć se obrušio pravi tornado. Niko nije povređen, a još uvek se sagledavaju posledice nevremena zbog kojeg je ovde proglašena vanredna situacija.
Više od stotinu objekata oštećeno je sinoć u selu Torda prilikom udara olujnog vetra koji se kretao brže od 220 kilometara na sat. Niko nije povređen, ali je zbog posledica nevremena proglašena vanredna situacija.
Leteli su krovovi sa kuća i pomoćnih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << objekata, a materijalna šteta je ogromna. Zbog kiše i snega objekti bez krovova su dodatno ugroženi.
"Posle vetra je počeo da pada led, koji je bivao sve veći i veći, a na kraju je imao veličinu ping-pong loptice", kaže Žužana Korom iz Torde.
Krizni štabovi opštine Žitište i Srednjebanatskog okruga su na terenu, kao i Komisija za procenu štete, koja će utvrditi visinu štete nastale u nevremenu.
"Preduzimamo sve mere, da koliko je to moguće obezbedimo ljudima crep, koji je u ovom trenutku najneophodniji građevinski materijal. Gde je to moguće pokrivaćemo folijama krovove", kaže predsednik opštine Žitište Dušan Milićev.
Iz nerazvijene opštine Žitište apeluju da je svaka vrsta pomoći, najpre u vidu građevinskog materijala, dobro došla. Opština očekuje pomoć i drugih sredina i institucija, jer ne može sama da obezbedi dovoljno sredstava za pomoć meštanima Torde.
Uragan poharao banatsko selo Tordu
Izvor: Vesti-online.com, 02.Apr.2013, 14:40
U selu Torda kod Žitište popravlja se šteta od nevremena koje je zahvatilo ovo mesto u nedelju veče. Oštećeno je više od 100 kuća, a veliki broj pomoćnih objekata se srušio. ..Meštani ostali bez krovova, traktorskih prikolica i ograda ..U Žitištu je proglašeno vanredno stanje, a predsednik...





