Oglasili su se: Pijani Medvedev...

Izvor: B92, 20.Nov.2023, 10:26

Oglasili su se: "Pijani Medvedev..."

Oglasila se zvanična UKrajina nakon vesti da je vojni pilot ukrajinskih oružanih snaga prebegao je u Rusiju.

"Ukrajinski vojni pilot je u Rusiji, konsultuje se sa Federalnom službom bezbednosti", rekao je Aleksej Vojvoda, pilot helikoptera Ka-52, koji je organizovao let. Vojvoda je objasnio da još ne može da otkrije detalje ove operacije, preneo je Tass.

Prema ruskim izveštajima, čini se da je Vojvoda ključni igrač u orkestriranju navodne operacije usmeravanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ukrajinskog pilota da svojim Su-27 odleti u Rusiju.

Međutim, informacije pisanja ruskih medija se često razlikuju o tome kako je, navodno, ukrajinski pilot završio u Rusiji.

Lenta.ru sugeriše da je "verovatno da je ukrajinski pilot ušao u Rusiju sam sa svojim Su-27", što implicira da je pilot mogao da stigne bez pomoći, ali u svom borbenom avionu.

Topwar.ru objavljuje da je ukrajinski oficir navigirao svojim Su-27 preko cele linije fronta, na kraju sletevši na ruski aerodrom. Kako se navodi u izveštaju, "oficir vazduhoplovnih snaga kijevskog režima upotrebio je borbeni avion Su-27 da bi odvažno pobegao iz Ukrajine, vešto prešavši liniju fronta i sletevši na jedan od ruskih aerodroma“, navodi se u ruskoj publikaciji.

Ukrajina je informaciju koja se širi u ruskim medijima definisala kao lažnu. I ako, za razliku od Rusije gde uvek nema zvanične potvrde vesti sa visokog rukovodstva, glavni direktor za obaveštajne poslove [GUR] Ministarstva odbrane Ukrajine se oglasio i negirao da je do ikakvog prebega došlo.

Tako je u komentaru UNIAN predstavnik GUR-a Ministarstva odbrane Ukrajine Andrij Jusov rekao da je propagandna informacija u ruskim medijima "primitivna i na nivou pijanog Medvedeva".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.