Izvor: NoviMagazin.rs, 14.Feb.2020, 23:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Održan novi protest u Novom Sadu

Nekoliko desetina građana okupilo se večeras na protestu protiv vlasti u Novom Sadu, sa kojeg je upozoreno na svakodnevnu "fašizaciju društva".

Govornici su upozorili i da se skoro svakodnevno u Novom Sadu pojavljuju antisemitski i nacistički grafiti.

Posle govora na Pozorišnom trgu, demonstranti su prošetali do Gradske kuće, gde su lancima i katancem simbolično zaključali glavna ulazna vrata i poručili: "Ključevi grada su kod nas".

Oni su ponovili >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << poziv građanima da bojkotuju predstojeće parlamentarne, pokrajinske i lokalne izbore.

Najavili su da će novi protest biti održan narednog petka u 19 sati na istom mestu.

Proteste u Novom Sadu prvo je organizovala grupacija "Jedan od pet miliona", pa opozicioni Savez za Srbiju (SzS), a aktuelne proteste organizuju, kako je saopšteno, studenti, među kojima su i članovi podmladaka partija okupljenih u opozicioni Savez za Srbiju.

Nastavak na NoviMagazin.rs...






Povezane vesti

Održan novi protest u Novom Sadu

Izvor: Danas, 15.Feb.2020, 00:29

Nekoliko desetina gradjana okupilo se večeras na protestu protiv vlasti u Novom Sadu, sa kojeg je upozoreno na svakodnevnu "fašizaciju društva".

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.