Odloženo suđenje Bojoviću

Izvor: B92, 23.Sep.2013, 01:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odloženo suđenje Bojoviću

Beograd -- Glavni pretres na suđenju Luki Bojoviću odložen za 25. novembar jer nije došao glavni advokat Slavko Petrić zbog smrtnog slučaja.

Svetlana Ražnatović, koja je pozvana da svedoči, nije se pojavila u sudu zbog zdravstvenih razloga.

Pevačica Svetlana Ražnatović, koja je pozvana da svedoči, dobila je potvrdu sa Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje" da zbog zdravstvenih razloga ne može da se pojavi u sudu. Suđenje je odloženo za 25. novembar. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Podsetimo, Ražnatovićeva je i u četvrtak zbog bolesti izostala sa svog suđenja u Prvom osnovnom sudu.

U junu je Ražnatovićeva zbog neodazivanja pozivu za svedočenje na suđenju Bojoviću i ostalima kažnjena sa 50.000 dinara.

Ona bi trebalo da svedoči na okolnosti ubistva Branka Jeftovića Jorge. Bojović, Vladimir Milisavljević Budala, Miloš Simović i Sretko Kalinić u ovom procesu terete se za ubistvo Jorge 2004 i pokušaj ubistva Andrije Draškovića i Zorana Nedovića Šoka iste godine, kada su poginuli njihovi telohranitelji Dejan Živančević i Milutin Jovičić.

Bojović i Milisavljević su posle višegodišnjeg bekstva uhapšeni prošle godine u februaru u Valensiji i od tad su u ekstradicionom pritvoru u Španiji gde čekaju izručenje Srbiji.

Španske vlasti odobrile su njihovu ekstradiciju, ali nakon što se okonča postupak koji se protiv njih vodi u toj zemlji zbog više krivičnih dela.

Na početku suđenja u oktobru 2010. godine, Kalinić je priznao krivicu za ubistvo Jeftovića i povezao Bojovića sa krivičnim delima koja mu se stavljaju na teret.

Na optuženičkog klupi nalaze se Kalinić i Simović.Prema optužnici tužilaštva za organizovani kriminal, Luka Bojović je u martu 2003. godine nakon ubistva Dušana Spasojevića preuzeo rukovođenje “zemunskim klanom”.

Kako se navodi u optužnici, Bojović je odbeglim „zemuncima“ pomagao pri skrivanju, obezbeđivao im novac, lažna dokumenta i mesta stanovanja, a oni su zauzvrat izvršavali njegove naloge, među kojima je i niz ubistava.

Milisavljević je u odsustvu osuđen na 35 godina zatvora zbog učešća u ubistvu premijera Zorana DJinđića, dok je za krivična dela koja je izvršio kao pripadnik „zemunskog klana“ dobio 40 godina zatvora.

Osim ove optužnice, Bojović je pravosnažno osuđen na 15 meseci zatvora zbog nedozvoljenog nošenja oružja i falsifikovanih isprava.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.