Odložen postupak u slučaju Taton

Izvor: Press, 30.Jan.2013, 13:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odložen postupak u slučaju "Taton"

Pripremno ročište koje je počelo oktobra prošle godine odloženo je za 16. april kako bi se pribavili neophodni spisi iz krivičnog postupka ovog predmeta i kako bi se skinula oznaka tajnosti sa pojedinih dokumenata Policijske uprave Beograd i Policijske stanice Stari grad.
Početkom oktobra prošle godine je održano pripremno ročiste povodom tužbe kojom porodica Taton od Srbije traži odštetu od 300.000 evra zbog pretrpljenog straha i duševnog bola. Obrazlažući zahtev, advokat >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << porodice Slobodan Ružić rekao je tada da policija nije učinila ništa da zaštiti Tatona i druge francuske navijače.

Zastupnica države Savka Mangović istakla je da se država može smatrati krivom jedino kada se dogodi "akt terora i akt nasilja kojim su ugroženi državni poredak, uređenje i bezbednost", a to, kako je navela, nije bio slučaj.

Tatona (28) domaći huligani su pretukli 17. septembra 2009. godine na Obilićevom vencu u centru Beograda, uoči fudbalske utakmice beogradskog Partizana i francuskog Tuluza. Taton je od zadobijenih povreda umro 29. septembra.

Apelacioni sud u Beogradu je prepolovio zatvorske kazne četraestorici osuđenih za ubistvo. Kazne za Đorđa Prelića i Dejana Puzigaće, koji su u bekstvu, sa prvostepenih 35 i 32 godine zatvora, smanjene na 15 i 14 godina zatvora.

Kazne su prepolovljene i Ljubomiru Markoviću i Ivanu Grkoviću, koji su prvostepeno osuđeni na po 30 godina zatvora.

Nastavak na Press...



Povezane vesti

SLUČAJ TATON: Suđenje odloženo zbog prikupljanja dokaza

Izvor: Kurir, 30.Jan.2013

Sudski postupak porodice Taton za nakadu štete za ubistvo njihovog sina Brisa odloženo je za april kako bi se prikupili neophodni spisi iz kriivčnog postupka, kao i zbog skidanja tajnosti sa pojedinih dokumenata..BEOGRAD- Sudski postupak za nadoknadu štete porodici francuskog državljanina Brisa...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.