Odbrana Božidara Vučurevića sutra ulaže žalbu

Izvor: Blic, 03.Maj.2011, 17:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbrana Božidara Vučurevića sutra ulaže žalbu

Odbrana Božidara Vučurevića, nekadašnjeg načelnika opštine Trebinje, sutra će da uloži žalbu Apelacionom sudu u Beogradu na deo rešenja Višeg suda u Šapcu o ispunjenosti uslova za njegovu ekstradiciju Hrvatskoj, izjavio je Srni beogradski advokat Svetozar Vujačić.

Vujačić je naglasio da odbrana neće da se žali na rešenje da su ispunjeni uslovi za ekstradiciju BiH.

- Nemamo ništa protiv da Vučurević bude izručen BiH, jer je on upravo i lišen slobode >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kada je iz Srbije ulazio u BiH. On nije bežao iz BiH, naprotiv on je ulazio - objasnio je Vujačić.

On je naglasio da je pravo, prirodno, logičko i svako drugo, na strani BiH, to jeste da njoj bude isporučen njen državljanin.

- Da BiH nije podnela zahtev onda bi bila sasvim druga priča - rekao je Vujačić i dodao da je odbrana u petak primila rešenje Višeg suda u Šapcu o ispunjenosti uslova za ekstradiciju Vučurevića i Hrvatskoj i BiH i da sutra ističe trodnevni rok za pravo na žalbu.

Vujačić je objasnio da će žalba sutra da se pošalje poštom Višem sudu u Šapcu, koji će je zajedno sa Vučurevićevim predmetom poslati Apelacionom sudu u Beogradu na odlučivanje.

Nekadašnji gradonačelnik Trebinja uhapšen je 4. aprila na graničnom prelazu Karakaj u Malom Zvorniku, u Srbiji, na osnovu poternice koju je za njim raspisala Hrvatska, koja ga tereti za ratne zločine počinjene tokom artiljerijskog gađanja Dubrovnika. On se nalazi u ekstradicionom pritvoru u Šapcu.

Ministarstvo pravde BiH, takođe, je zatražilo izručenje Vučurevića, jer se protiv njega vodi istraga zbog ratnih zločina u Trebinju.

Hrvatsko tužilaštvo podiglo je 2008. godine optužnicu protiv Vučurevića, zbog ratnog zločina protiv civila na dubrovačkom području i uništavanja kulturnih i istorijskih spomenika između 1991. i 1995. godine

Povezane vesti: Tužilaštvo BiH će možda dići optužnice protiv hrvatskih generala Vučureviću produžen pritvor do 40 dana Stigao zahtev za izručenje Vučurevića U zahtevu BiH za izručenje Vučurevića nema dokaza Zahtev BiH Srbiji za izručenje Vučurevića

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Upućena žalba na izručenje Vučurevića Hrvatskoj

Izvor: Nezavisne Novine, 04.Maj.2011, 15:43

BEOGRAD - Pravni tim nekadašnjeg načelnika opštine Trebinja Božidara Vučurevića uložio je žalbu Apelacionom sudu u Beogradu, na dio rješenja Višeg suda u Šapcu o ispunjenosti uslova za njegovo izručenje Hrvatskoj, rekao je Srni advokat Svetozar Vujačić.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.