Izvor: RTS, 10.Jul.2014, 17:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Odalović: Novi prioriteti u obnovi
Na poseban račun Vlade Srbije uplaćeno je nešto više od dva miliona evra, na račun otvoren preko "Pejpala" još oko 700.000, a procenjena ukupna humanitarna pomoć koja je stigla u zemlju na 19,5 miliona evra, izjavio je generalni sekretar Ministarstva spoljnih poslova Veljko Odalović.
Odalović je na sednici skupštinskog Odbora za spoljne poslove, koji je prihvatio vladin Izveštaj o polavama u delu koji se odnosi na Ministarstvo spoljnih poslova, precizirao da je na račun >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << vlade uplaćeno 2.214.409 evra, a na račun otvoren preko Pejpala 697.000 evra.
"Sada se sugeriše novim instrukcijama šta su novi prioriteti, s obzirom da nam predstoji obnova", rekao je Odalović i dodao da se Ministarstvo priprema i za Donatorsku konferenciju 16. jula u Briselu.
Odalović je ukazao je ministar Ivica Dačić imao u proteklom periodu brojne aktivnosti, podsetio da je obišao sa ambasadorima Obrenovac, koji je bio najteže pogođen poplavama i da je u nekoliko navrata bio i u Briselu.
"Bio je i u Njujorku, gde je razgovarao o Donatorskoj konferenicji i drugim vidovima pomoći", zaključio je Odalović.










