Od srede žute trake pod nadzorom

Izvor: Vesti-online.com, 29.Dec.2009, 17:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od srede ''žute trake'' pod nadzorom

U Bulevaru despota Stefana, na delu od zgrade MUP-a do Pančevačkog mosta, u sredu će biti puštene u rad prve kamere za nadzor saobraćaja u "žutim trakama", saopštila je Gradska uprava.

U skladu sa inicijativom gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa da se u što kraćem roku obezbedi kontrola kretanja vozila u "žutim trakama", kao i pravo prioriteta vozilima gradskog prevoza, hitne pomoći i taksi vozilima, grad je, u saradnji sa Upravom policije, realizovao postavljanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << kamera.

Nadzorne kamere će ubrzati protočnost vozila gradskog prevoza i skratiti vreme potrebno da se građani prevezu do željenih pozicija, a omogućiće i brže kretanje vozila hitne pomoći.

Kamere neće fotografisati registarske oznake vozila koja imaju pravo kretanja "žutim trakama" i čiji se registarski podaci nalaze u bazi podataka MUP-a. Sva ostala vozila biće fotografisana i protiv njihovih vlasnika će MUP podnositi prijave, čime će se obezbediti pravovremeno procesuiranje svih prekršilaca

Sekretarijat za saobraćaj je do sada izvršio obeležavanje "žutih traka" na 29 lokacija, neke od njih su namenjene kretanju vozila javnog prevoza 24 sata, a neke samo u vreme najvećih saobraćajnih gužvi (od sedam do devet i od 14 do 18 časova).

U narednom periodu sve ulice bi trebalo da budu obuhvaćene ovim sistemom kontrole, a ukoliko bi se već u utorak potpuno zaštitile "žute trake" i obezbedila apsolutna protočnost vozila javnog prevoza, efekat bi bio kao da je uvedeno novih 300 autobusa, navodi se u saopštenju.

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Kamere za nadzor saobraćaja u "žutim trakama"

Izvor: S media, 29.Dec.2009

U Bulevaru despota Stefana, na delu od zgrade MUP-a do Pančevačkog mosta, sutra će biti puštene u rad prve kamere za nadzor saobraćaja u "žutim trakama", saopštila je Gradska uprava. ..U skladu sa inicijativom gradonačelnika Beograda Dragana Djilasa da se u što kraćem roku obezbedi kontrola...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.