Izvor: B92, 17.Jan.2014, 20:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Od ponedeljka sudovi rade normalno
Užice -- Od kako je 1. januara stupila na snagu nova mreža sudova u Srbiji, čime je broj osnovnih sudova povećan sa 34 na 66, već su izrečene prve pravosnažne presude.
Suđenje u svim sudovima počeće u ponedeljak, izjavio je ministar pravde Nikola Selaković u Užicu.
"U većim sudskim centrima situacija je složenija, ali je i u Beogradu ona mnogo bolja nego što je bila 2010. godine, iako ima još tehničkih problema. U ovom trenutku nemamo sud koji ne radi, ali mogu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da rade mnogo bolje. Na Ministarstvu pravde je da obezbedi takve uslove koji neće pružati sudijama i zaposlenima u sudovima izgovore da im nedostaju tehnički uslovi za rad", poručio je Selaković.
Ministar pravde je naveo da je u manjim sudovima problem 140 nepopunjenih sudijskih mesta i dodao da se nada da će Visoki savet sudstva uskoro raspisati konkurs za popunu tih radnih mesta.







