Od danas kovanice sa Andrićevim likom

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Maj.2011, 10:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od danas kovanice sa Andrićevim likom

BEOGRAD -

Na licu kovanog novca od 20 dinara, koji će od danas biti u opticaju u Srbiji, nalazi se i novo obeležje, lik pisca Ive Andrića.

Novčić od 20 dinara se izdaje i povodom obeležavanja 50 godina od kada je Andrić dobio Nobelovu nagradu za književnost.

Osim ove kovanice, Narodna banka Srbije pustiće danas u opticaj i kovani novac od jedan, dva, pet i deset dinara sa nešto izmenjenim obeležjima, saopštila je ova banka.

Novčići od jednog, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dva, pet i deset dinara na licu imaju izmenjenu oznaku godine kovanja (2011), dok su ostala obeležja ista kao na prethodnim izdanjima.

Na naličju tih kovanica izmenjen je grb, u skladu sa uredbom koja se odnosi na grbove, zastavu i himnu.

Kovanice apoena od jedan, dva, pet i deset dinara prvenstveno će služiti za zadovoljavanje redovnih godišnjih potreba gotovinskog platnog prometa.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.