Izvor: RTS, 15.Avg.2009, 10:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obračun bandi u zatvoru u Meksiku
U sukobu rivalskih bandi u zatvoru na severu Meksika poginulo 19 a povređeno 20 ljudi. Tokom sukoba nije bilo pokušaja bekstva zatvorenika.
Najmanje 19 ljudi je poginulo a 20 povređeno u sukobima koji su izbili u jednom zatvoru na severu Meksika, u državi Durango, saopštila je meksička policija.
Većina nastradalih je ubijena u obračunu rivalskih bandi u zatvoru u gradu Gomes Palasio, saopštila je portparolka ministra za bezbednost Barabara Ramires.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Državni sekretar u ministarstvu unutrašnjih poslova, Horhe Tores, je rekao da tokom sukoba nije bilo pokušaja bekstva zatvorenika.
Na snimcima koje je prikazala televizija mogla se čuti pucnjava, a iz zgrade je izlazio gust dim. Policija je u međuvremenu ušla u zgradu u pokušaju da razdvoji zatvorenike.
U Durangu je proteklih meseci zabeležen porast sukoba između narkokartela Galf i Sinaloa, ali nije poznato da li je ovaj incident u vezi sa drogom, preneo je Rojters.
Najmanje 13.000 ljudi je poginulo u Meksiku u nasilju koje se dovodi u vezu sa drogom otkako je predsednik Felipe Kalderon preuzeo dužnost u decembru 2006. godine.
Samo ove godine najmanje 4.000 ljudi je ubijeno u sukobima bandi oko teritorije, podsetila je britanska agencija.








