Izvor: Mondo, 12.Jul.2017, 13:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obnova četiri klinička centra: Sad smo korak bliži
Delegacije Srbije, na čelu sa premijerkom Anom Brnabić, sastala se u Trstu sa delegacijom Evropske investicione banke s kojima je potpisan poslednji ugovor za rekonstrukciju četiri klinička centra.
Foto: MONDO, Lana Stošić
Reč je o rekonstrukciji kliničkih centara u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu.
Potpisan je Finansijski ugovor Klinički centri/C koji je poslednji od ukupno tri finansijska ugovora koja su planirana sa EIB >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << za potrebe finansiranja rekonstrukcije četiri klinička centra.
Projekat, čija je ukupna vrednost procenjena na više od 400 miliona evra, od čega EIB finansira 200 miliona, finansiraju i Vlada Srbije, Evropska komisija - CARDS program, Svetska banka i bilateralni donatori.
Inače, premijerka je u svom ekspozeu najavila i istakla kao vrlo važnu tačku upravo rekonstrukciju kliničkih centara.
OBEĆANJE: Rekonstrukcija bolnica za 25 mlrd dinara
Delegacija Srbije, u koju su, pored Brnabić, bili ministri finansija i infrastrukture Dušan Vujović i Zorana Mihajlović, i delegacija EIB - potpredsednik odgovoran za poslove u Srbiji Dario Skanapieko, direktor za zapadni Balkan Mateo Rivelini i šefica regionalnog predstavništva Dubravka Negre, istakli su važnost dobre saradnje, posebno za infrastrukturne projekte, kako aktuelne, tako i one koji treba da budu pokrenuti.
Učesnici sastanka razgovarali su o četiri klinička centra u Srbiji, kao i o značaju naučno-tehnološkog parka u Beogradu koji okuplja inovativne i start ap kompanije.
Brnabić je, u tom kontekstu, posebno naglasila važnost skorog završetka Studentskog-kreativnog centra u Nišu što se očekuje na jesen.
Kreće obnova bolnica u Beogradu, evo kojih
Ona je istakla da je jedan od prioriteta Vlade Srbije pokretanje preduzetništva i osnaživanje start ap zajednice.
Tokom razgovora istaknuto je da Evropska investiciona banka podržava strateški cilj Srbije da se priključi Evropskoj Uniji i da je spremna da obezbedi neophodna sredstva za podsticanje ekonomskog rasta i produktivnosti, posebno se fokusirajući na infrastrukturne i razvojne projekte.
Pre učešća na sastanku šefova država zapadnog Balkana, u okviru Berlinskog procesa, Brnabić bi trebalo da se sastane i sa predstavnicima Svetske banke, sa evropskom komesarkom za transport Violetom Bulc, premijerom Makedonije Zoranom Zaevim i evropskim komesarom za politiku proširenja Johanesom Hanom.
Svoju prvu zvaničnu aktivnost u inostranstvu, otkako je stupila na funkciju predsednice Vlade, Brnabić će završiti sastankom sa premijerom Slovenije Mirom Cerarom.






