Obama razgovarao sa Rohanijem

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 28.Sep.2013, 08:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obama razgovarao sa Rohanijem

Američki predsjednik Barack Obama potvrdio je da je telefonski razgovarao s iranskim predsjednikom Hasanom Ruhanije, što je bio prvi direktan razgovor najviših dužnosnika te dvije zemlje od 1979. godine. Obama je nakon razgovora s Rohanijem ocijenio kako vjeruje da SAD i Iran mogu postići sveobuhvatno rješenje problema oko iranskog nuklearnog programa. Američki predsjednik je rekao da su on i Rohani uputili svoje timove da ubrzano rade na postizanju sporazuma, te da će SAD sa svojim ...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Povezane vesti

Istorijski događaj: Prvi telefonski razgovor američkog i iranskog predsednika od 1979. godine!

Izvor: Svet, 28.Sep.2013

Predsednik Barak Obama saopštio je u Beloj kući da je telefonom razgovarao sa iranskim predsednikom Hasanom Rohanijem, uz napomenu da je reč o prvom razgovoru na tako visokom nivou od 1979. godine, kada je na čelu SAD-a bio Džimi Karter. Rohani je porukom na tviteru potvrdio telefonski razgovor...

Nastavak na Svet...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.