Izvor: Radio Slobodna Evropa, 28.Sep.2013, 08:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama razgovarao sa Rohanijem
Američki predsjednik Barack Obama potvrdio je da je telefonski razgovarao s iranskim predsjednikom Hasanom Ruhanije, što je bio prvi direktan razgovor najviših dužnosnika te dvije zemlje od 1979. godine. Obama je nakon razgovora s Rohanijem ocijenio kako vjeruje da SAD i Iran mogu postići sveobuhvatno rješenje problema oko iranskog nuklearnog programa. Američki predsjednik je rekao da su on i Rohani uputili svoje timove da ubrzano rade na postizanju sporazuma, te da će SAD sa svojim ...
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...
Istorijski događaj: Prvi telefonski razgovor američkog i iranskog predsednika od 1979. godine!
Izvor: Svet, 28.Sep.2013
Predsednik Barak Obama saopštio je u Beloj kući da je telefonom razgovarao sa iranskim predsednikom Hasanom Rohanijem, uz napomenu da je reč o prvom razgovoru na tako visokom nivou od 1979. godine, kada je na čelu SAD-a bio Džimi Karter. Rohani je porukom na tviteru potvrdio telefonski razgovor...



