Izvor: Kurir, 13.Maj.2011, 08:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
OVO JE „NOVA“ SKUPŠTINA SRBIJE
BEOGRAD - Uočite razliku, ako je ima! Na najnovije renoviranje Doma narodne skupštine dosad je potrošeno oko 228 miliona dinara, ili 2,2 miliona evra! Da li su razlike između „starog“ i „novog“ parlamenta uočljive - prosudite sami!
BEOGRAD - Uočite razliku, ako je ima!
Na najnovije renoviranje Doma narodne skupštine dosad je potrošeno oko 228 miliona dinara, ili 2,2 miliona evra! Da li su razlike između „starog“ i „novog“ parlamenta uočljive >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << - prosudite sami!
Skupština je osvežena novom fasadom, a budući da je rok probijen za nekoliko meseci, građani su to „umivanje“ platili mnogo više nego što je planirano. Da neko slučajno ne promaši ovo zdanje tokom noći, pobrinuli su se nadležni za osvetljenje cele zgrade, a da parlament čvrsto stoji na nogama, omogućeno je saniranjem oštećenja stubova na ulazu. Poslanici sada koriste i rekonstruisanu salu i elektronsko glasanje, sve uz klimatizaciju.
Generalni sekretar Skupštine Veljko Odalović za Kurir kaže da se radovi privode kraju:
- U narednih sedam do deset dana sve će biti gotovo i parlament će dobiti pun sjaj. Rokovi koji su na početku zacrtani bili su primereni, ali se mnogo toga izdešavalo, pa su prolongirani. Bilo je lošeg vremena, delegacije su nas posećivale, poslanici radili... Nismo sve troškove sami plaćali, recimo, sredstva za osvetljenje podeljena su s gradskim parlamentom. Uskoro ćemo javnosti izneti kompletan izveštaj o svemu što je urađeno.
Osvetljenje ne radi!
Posle nekoliko meseci upotrebe, spoljno osvetljenje parlamenta (nalazi se na platou ispred Skupštine) uklonjeno je zbog neispravnosti.
- Čini se da je reč o lošem kvalitetu. Svetla su upotrebljavana nekoliko meseci, nakon čega su jednostavno prestala da rade. Moglo se videti i da su reflektori ispucali, verovatno od kiše - otkriva naš izvor.
Alpinista uklanjao fleke
Samo što je uklonjen deo skela koje su postavljene marta prošle godine zbog radova na rekonstrukciji i restauraciji prednjeg dela fasade, na bočnom delu pojavile su se fleke koje je morao da sanira alpinista!
Troškovnik
* renoviranje fasade - 100
* osvetljenje - 70
* renoviranje glavne sale i uvođenje elektronskog sistema za glasanje - 16,5
* klimatizacija - 30
* saniranje oštećenih stubova na ulazu u Skupštinu - 12
ukupno: 228,5
(u milionima dinara)









