OSLOBOĐENA JE! Zahvaljujući dobroj volji Lukašenka, sada se vraća kući

Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Jun.2023, 22:35

OSLOBOĐENA JE! "Zahvaljujući dobroj volji Lukašenka, sada se vraća kući"

Predsednik Belorusije je odlučio da je pomiluje

Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko pomilovao je Ruskinju Sofiju Sapegu (25) uhapšenu 2021, javila je beloruska novinska agencija Belta.

Sapega i njen tadašnji momak, novinar i prognani beloruski disident Roman Protaševič uhapšeni su u maju 2021. godine kada je njihov let Rajaner na liniji Atina-Vilnjus bio prinuđen da sleti u Minsk, podseća Rojters.

Guverner ruskog Primorskog >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << regiona Oleg Kožemjako potvrdio je da se Sapega vraća kući svojoj porodici.

- Siguran sam da će Sofija izvući pouke iz ove priče. Bila je to ozbiljna lekcija. Ali, zahvaljujući dobroj volji Aleksandra Lukašenka, provela je dve godine u zatvoru umesto šest. Sada se vraća kući, svojoj porodici - rekao je Kožemjako na svom Telegram kanalu, preneo je TASS.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Lukašenko pomilovao devojku novinara uhapšenog nakon što je njegov avion preusmeren u Belorusiju

Izvor: Danas, 07.Jun.2023

Predsednik Belorusije Aleksander Lukašenko pomilovao je Sofiju Sapega, devojku novinara-disidenta Ramana Prataševiča koji je uhapšen 2021. godine, pošto je putnički avion kojim je on leteo iz Grčke u Litvaniju preusmeren u Belorusiju, izvestio je danas guverner ruskog grada Primorsk.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.