Izvor: B92, 26.Avg.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OSLOBODJENA CETIRI ZATOCENA MAKEDONCA

Cetiri Makedonca, koje su u zatocenistvu drzali albanski ekstremisti, oslobodjeni su i predati Medjunarodnom komitetu Crvenog krsta, javlja Rojters, prenosi Srna. Dvojica od cetvorice otetih bili su pripadnici makedonskih snaga bezbednosti i oteti su u julu, a druga dvojica - civila bila su u zatocenistvu od maja. Zvanicnici MKCK dali su Oslobodilackoj nacionalnoj armiji (ONA) listu 26 Makedonaca koji se vode kao nestali, ali ONA je do sada obezbedila informacije o sudbini samo polovine od tog broja, rekao je visi zvanicnik NATO-a. Za vecinu koja se jos vodi kao nestala smatra se da su uhvaceni u regionu Tetova.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.