Izvor: B92, 15.Jan.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ORLIC: KRAJ REZIMSKIH MEDIJA?
Jugoslovenski sekretar za informisanje Slobodan Orlic rekao je za "Blic" da ce ove godine biti doneta odluka kakav status ce imati drzavni mediji, odnosno hoce li se okrenuti trzistu i postati javni mediji koji ce pre svega voditi racuna o objektivnosti. Kako prenosi Srna, govoreci o sudbini Tanjuga, Orlic je rekao da je problem te kuce, kao i svih ostalih problema nasledjenih od prethodnog rezima, to da su ga vodeci ljudi bivseg rezima koristili za bogacenje i politicki napredak, priblizavajuci >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ga ukusu bracnog para sa Dedinja. "Koliko god da je krivo rukovodstvo, veliki deo odgovornosti snose zaposleni jer su dozvolili da se na najvisa rukovodeca mesta u kuci postave mediokriteti poput Jevdjevica i drugih Milosevicevih satrapa", naglasio je Orlic.





